ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ХОЧУТЬ ЗАПРОВАДИТИ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС

ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ХОЧУТЬ ЗАПРОВАДИТИ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС

 

Мінагрополітиці, Держгеокадастру разом з Мінекономрозвитку доручили надати пропозиції щодо скорочення строків та процедур оформлення земельної ділянки. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Мова йде про можливість її безоплатної приватизації, передачі у користування або продажу із земель державної або комунальної власності.

Відповідно до доручення, планується ґрунтовно проаналізувати існуючу ситуацію та досвід інших країн і розробити низку змін для оптимізації послуги, зменшення бюрократичної та корупційної складової. За підрахунками експертів, після цього, отримання послуги може скоротитися, в цілому, у 10 разів.

«Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно у прямому сенсі слова, пройти всі кола пекла. 54 документи, від 9 місяців до 2-х років проходження процедур. Це велике адміністративне навантаження на наших громадян і зайве затягування процедур, яке, окрім всього, стримує розвиток економіки та перешкоджає залученню нових інвестицій. Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги», - прокоментував Лев Парцхаладзе.

Відтак, згідно з дорученням, заплановано:

встановити вичерпний перелік документів, який необхідно подавати, та запровадити можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення в онлайн-режимі;

скасувати 51 паперовий документ, запровадивши електронні сервіси;

надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок;

скасувати необхідність отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та запровадити добровільне попереднє погодження її місця розташування;

удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

чітко обмежити строки підготовки та проведення процедур та інші важливі зміни.

 

ДжерелоБільше новин


Приходьте до нас 33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 2

Понеділок, Середа, Четвер: з 9.00 до 18.00
Вівторок: з 9.00 до 20.00
П’ятниця, Субота: з 9.00 до 16.00
Вихідні дні: неділя, святкові та неробочі дні.

Напишіть нам cnap.rivne@ukr.net
Єдиний багатоканальний номер (0362) 43-00-43