logo

Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному

Які результати показали моніторинги Місцевого індексу прав людини на Рівненщині?

Які результати показали моніторинги Місцевого індексу прав людини на Рівненщині?

Майже три місяці тривали моніторинги за інноваційним інструментом Місцевий індекс прав людини у трьох населених пунктах Рівненщини

Цікавим є залучення УГСПЛ до моніторингів оригінального партнера, ним стала юридична клініка місцевого лідерського вишу – Національного університету «Острозька академія». Тим самим студенти і викладачі дістали змогу отримати практичний досвід та долучитися до удосконалення місцевого публічного врядування.

Результати

Щойно завершились публічні заходи за результатами моніторингів у Рівному, Острозі та Пісківській об’єднаній громаді. Місцевий індекс не завершується складним і заплутаним звітом як багато подібних досліджень, результати індексу завжди чіткі й мають рейтинговий бал якості.

Рівне – 61%

Острог – 52%

Пісківська ОТГ – 22%.

Відповідно можна чітко побачити, де місцева влада вживає кращих зусиль у реалізації прав мешканців. Відмітимо, моніторинговий інструмент Місцевого індексу має механізм балансування показників залежно від можливостей населеного пункту, враховує специфічні особливості від великих міст до сільських громад.

Проте головне – не кількісний показник, а якість моніторингу. Звіти щодо моніторингів як завжди стали корисним управлінським інструментом із удосконалення місцевих практик врядування. Вони містять не лише пояснення оцінки, але і детальні рекомендації на основі місцевої специфіки та кращих національних практик самоврядування.

Особливий акцент робиться на доказовість викладеної інформації у звітах Місцевого індексу: у них наводяться причини того чи іншого результату, надаються гіперлінки та реквізити на місцеві рішення, ілюструються результати проведених експериментів та вивчених документів.

Місто Рівне

Обласний центр Рівненщини отримав показник якості реалізації прав людини у 61%. Цей показник, вище, ніж наприклад, минулорічна оцінка влади м. Ужгорода. Проте – є над чим працювати.

Серед позитивних практик Рівненської громади монітори відзначають: ефективні платформи та механізми залучення громадськості до планування місцевої політики, наприклад «Громадський бюджет», «Рада реформ Рівного»; зручна та розвинена система надання адміністративних послуг населенню у Рівненському ЦНАПі; активна інклюзія людей з інвалідністю у сфері працевлаштування та соціальної інтеграції; ефективне застосування механізму громадських робіт; запровадження системи громадської охорони правопорядку мешканців Рівного у співпраці з поліцією.

Олена Романова, юристка громадської приймальні УГСПЛ в м. Рівному, учасниця моніторингової групи: «Позитивним моментом є долучення Рівного до світових та всеукраїнських практик: запровадження системи відеоспостереження на вулицях міста та інші безпекові заходи, підтримка культурних громадських ініціатив, зусилля спрямовані на розвиток туристичної привабливості міста. Серед питань, які потребують допрацювання: повноцінне впровадження інклюзивної освіти та вимог універсального дизайну, систем протипожежної безпеки в рівненських школах, розширення мережі дошкільних навчальних закладів, доступності сайтів та інформації для людей з інвалідністю, реалістичні програми розвитку. Загалом, під час моніторингу за деякими індикаторами не вистачало буквально кількох показників до зарахування балу, це свідчить про те, що робота за ними ведеться, і міській владі слід докласти декілька точкових зусиль для зміни ситуації на краще».

Андрій Галай, професор, координатор проекту Місцевий індекс прав людини Української Гельсінської спілки з прав людини: «У Рівному відмічаємо кілька гарних практик (наприклад, інтеграція людей з інвалідністю, деякі форми громадської участі). Особисте враження – прогресивна громада має що запропонувати владі, а дехто у владі діє ще по-радянськи – слухає лише своїх керівників».

Рекомендації для посилення спроможності діяльності місцевої влади м. Рівне:

  1. розробляти місцеві програми як “живий” прикладний інструмент;
  2. впровадити критерії якості надання соціальних послуг на зразок адміністративних;
  3. покращити організацію наповненості, доступності та пожежної безпеки у школах та дитсадках;
  4. посилити діалог із громадськістю щодо впровадження інноваційних практик

 

Джерело


Ключові слова Рівне ЦНАП

Контакти

Графік роботи

Слідкуйте за нами тут:
Напишіть нам
dznap@rivnerada.gov.ua