logo

Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному

Вступ в дію нового ДБН «Планування і забудова територій» не зупиняється

Вступ в дію нового ДБН «Планування і забудова територій» не зупиняється

 

«Вступ в дію нового ДБН «Планування і забудова територій» не зупиняється. ДБН, згідно закону, вступає в дію з 1 вересня 2018 року. Звертаємо увагу архітектурних, проектних організацій, генпідрядників, замовників будівництва, на важливість проектування, а також приведення проектної документації у відповідність новому ДБН», — написав він.

Парцхаладзе наголосив, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відстоює свої права і права громадян в суді та публічному просторі. «Тому що ми вважаємо, що діями, які мають на меті гальмування процесу вступу в дію нового ДБН, порушуються права тих, хто готовий проектувати і будувати за новими нормами, а також тих громадян, умови проживання яких не будуть покращуватись», — додав він.

Довідково:

Напередодні вступу в дію ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» на нього була здійснена свавільна рейдерська атака, що може загальмувати подальший процес реформування будівельної галузі в Україні.

Так, тільки 29 серпня Мінрегіон стало відомо, що в Окружному адміністративному суді міста Київ зареєстровано декілька позовів від компаній та фізичних осіб, що направлені на визнання протиправним та нечинним наказу Мінрегіону, що затверджує зазначений ДБН. 27 серпня по одному з позовів суд виніс ухвалу задовільнити заяву про його забезпечення. При цьому одночасно з цим, при розгляді іншого аналогічного позову, суд відмовив в задоволенні заяви.

Мінрегіон подав клопотання про скасування прийнятого запобіжного заходу щодо зупинення дії наказу Мінрегіону та клопотання про розгляд справи у порядку загального розгляду — відкрито з присутністю сторін та представників громадськості.

Згадайте новину: Мінрегіон пропонує чітко обмежити можливість підвищення щільності населення у забудові великих міст

Запускаємо механізм «будівельної амністії» для об’єктів незначного класу наслідків, — Зубко

Запускаємо механізм «будівельної амністії» для об’єктів незначного класу наслідків (СС1). Про це на своїй сторінці у FB повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Про це йдеться на сайті minregion.gov.ua.

«Цього рішення чекають дуже багато громадян, кожне п’яте звернення до ДАБІ сьогодні – з приводу «будівельної амністії». Вже на днях Мін’юст опублікує наказ Мінрегіону про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів. В першу чергу це стосується приватного сектору, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року і мають площу не більше 300 м². Ми продовжуємо термін прийняття в експлуатацію таких будівель», — написав Геннадій Зубко.

Порядок розроблений на виконання закону №2363 «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

«Порядок обстеження й прийняття в експлуатацію, який ми запроваджуємо, дуже простий. Не потребує від українців зайвих довідок. Головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію. Орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов’язаний прийняти об’єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви» — підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

 

Джерело


Ключові слова None

Контакти

Графік роботи

Слідкуйте за нами тут:
Напишіть нам
dznap@rivnerada.gov.ua