logo

Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному

Рівнянам презентували результати соціологічного дослідження

Рівнянам презентували результати соціологічного дослідження

Сьогодні в міській раді презентували соціологічне опитування, яке було проведено у Рівному 1–20 грудня 2017 року. Майже чотири тисячі респондентів змогли висловити свою думку стовно того, якою має бути новорічна ялинка, чи потрібно демонтувати пам’ятник Олеко Дундичу у парку, чи зносити «черепашки» та щодо ряду інших питань.

 Ініціатором проведення цього опитування виступила міська влада Рівного. До цієї відповідальної роботи залучили Центр соціологічних досліджень Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука.

– Як міський голова хочу приймати рішення на основі того, що думають рівняни, – говорить міський голова Рівного Володимир Хомко. – Не перший раз замовляю соціологічне дослідження. Хоча якби в Україні був прийнятий закон про референдум, то для нашого міста та й для інших знялося б багато питань. Тому зараз єдиний вихід – це соціологія. Довго думав, кому доручити, аби не звинуватили у фальсифікації. Звернувся до університету, робили звичайні студенти, ніхто не втручався. Скажу відверто, мені приємно, що в більшості я відчуваю, чим дихає місто. Але одне питання для мене несподіване. Я зміню свою думку відповідно до цих досліджень.

Несподіваними для міського голови стали результати питання щодо того, якою має бути новорічна ялинка на майдані Незалежності.

На питання: Яку новорічну ялинку потрібно встановлювати на майдані Незалежності у Рівному? Рівняни відповіли так: штучну 47%, натуральну 42,2 % та утримались 10,8%.

– На найближчу сесію підготуємо рішення, буде створена робоча група з депутатів усіх фракцій, у тому числі опозиційних до мене, – повідомив Володимир Хомко. – Ці депутати виберуть штучну ялинку, яка продається, її вартість, фотографія. Тоді проведемо ще одне опитування, адже у нас з’явилася електронна петиція в, якій пропонують посадити живу ялинку. Буде три питання : чи ви хочете штучну ялинку за таку ціну, чи ви хочете зрубану ялинку, чи ви хочете вирощувати? Яку відповідь дадуть рівняни, таке ми й приймемо рішення. До Нового року є час. Ми виконаємо волю більшості.

А ось як відповіли мешканці міста на інші запитання:

Чи підтримуєте ви ідею знесення у парку ім. Тараса Шевченка знесення пам’ятника Олеко Дундичу та перепоховання його рештків.

Проти 52,5%

Так 21,3%

Утримались 26, 2 %

Чи підтримуєте ви ідею знесення самовільно встановлених кіосків ?

Так 52,6%

Ні 30,5%

Утримались 16,9 %

Чи підтримуєте ви ідею знесення самовільно встановлених гаражів та «черепашок»?

Так 45%

Ні 38,4%

Утримались 16,6%

Чи підтримуєте ви ідею міської влади щодо заборони навчання дітей з інших населених пунктів у дошкільних закладах Рівного?

Так 28%

Ні 56%

Утримались 16%

Чи вважаєте ви неправильним розміщення мобільних автокав'ярень власниками, де заманеться?

Так 51,6%

Ні 34,6%

Утримались 13,8%

Більше результатів соціологічного опитування можна побачити на нашій сторінці у Фейсбук.

Компетентно:

Олена Яницька, проректор з навчально-методичної роботи та гуманітарної освіти, професор Міжнародного економіко-гуманітарно університету ім. акад. Степана Демянчука 

– Дослідженням було охоплено 4 тисячі рівнян. Проводилось соціологічне опитування в залежності від вікових особливостей і від статті. Опутувалося населення у віці від 18 до 30 років, друга вікова група – це населення від 30 до 45 років, третя група – після 45 років. Відповідно у кожній віковій групі досліджувалася думка 50% жінок і 50 % чоловіків. Думка рівнян досліджувалась з 10 до 20 грудня у семи районах нашого міста. В кожному з них працювала група інтерв’юерів по 8-10 чоловік, це наші студенти, роботу кожної групи очолював досвічений викладач-науковець. Центр соціологічних досліджень працює протягом 5-ти років.

Андрій Матвійчук, декан юридичного факультету , доктор наук Міжнародного економіко-гуманітарно університету ім. акад. Степана Демянчука 

– Ми претендуємо на те, що наше дослідження є репрезантивним. Таке опитування, яке ми провели коштувало б мінімум 50 тисяч, але ми його зробили його, як волонтери.

Джерело: 7d.rv.ua


Ключові слова Рівне

Контакти

Графік роботи

Слідкуйте за нами тут:
Напишіть нам
dznap@rivnerada.gov.ua