
Торік у голосуванні за проекти, подані на конкурс у рамках Громадського бюджету, проголосувало вдвічі більше рівнян, ніж у 2016-му. Цей факт засвідчив, що дедалі більше мешканців Рівного вірять у те, що вони особисто можуть впливати на життя рідного міста. Впевненості додали й реалізовані задуми, як-от облаштування громадського простору, екопарковки, встановлення спортмайданчиків, «розумних» зупинок, антивандальних меблів, підсвічення входів у парк за допомогою сонячних батарей тощо. Триває активна підготовка до реалізації 8 великих і 16 малих проектів Громадського бюджету, які стали переможцями відбору 2017 року. Чи важко втілювати задуми, газета «7 днів» поцікавилася в авторки п’яти проектів, які перемогли протягом двох років, депутата Рівненської міської ради Любові РОМАНЮК.
– Як вам вдалося реалізувати стільки проектів?
– Насправді бажання змінити щось на краще було давно – у мене, адміністрації НВК-ліцею № 19, школярів, їхніх батьків. Просто, коли нарешті з’явився інструмент, нагода, ми не проґавили свого шансу. Приємно, що торік кількість тих, хто голосував за проекти, значно збільшилася, а це говорить про зацікавленість громади.
Отож незабаром на території навчального закладу буде три великі спортивні об’єкти. Торік облаштували тренажерний сектор і провели основні роботи з будівництва баскетбольного майданчика. Зараз беремося за розробку проекту футбольного поля (цю ідею багато років тому запропонував Євген Донцов і підтримувала директорка Інна Верхова) та закінчуємо баскетбольний майданчик. Сьогодні відповідно до нових вимог на кожен об’єкт має бути надана топозйомка, що дещо розтягує процес підготовки самого об’єкта. Саме на цьому етапі наразі перебувають «Золотіївський трикутник» і спортивний майданчик у Золотієві. Після вирішення цього питання розпочнеться проектування.
– Чи виникали якісь труднощі у процесі реалізації задумів?
– Є певні моменти, над якими міська влада працює спільно з громадськими активістами і просто небайдужими рівнянами. Наразі вони розробляють зміни до Положення про Громадський бюджет, щоб його реалізація була простішою, більш прийнятною і доступною. Це дозволить збільшити кількість майбутніх авторів і підвищити якість проектів.
Разом з тим, є явища, які негативно впливають на втілення проектів Громадського бюджету. Це, зокрема, всілякі плітки. Проект може бути не реалізований через проблеми із землею, якісь юридичні заковики тощо. Наприклад, ми з директором школи довго чекали на затвердження проекту, і за цей час чого тільки не наслухалися. Тому хочу наголосити, що гроші виділяються на проект цілеспрямовано, вони надходять на рахунок того чи іншого міського управління, а не в копилку школи чи кишеню автора. І ці кошти можуть бути використані тільки за цільовим призначенням – на реалізацію проекту Громадського бюджету.
– Мені здається, що за рік-два кількість проектів, за які голосуватимуть десятки тисяч рівнян, виросте до декількох сотень. Бо мрії не потрібно плекати роками, їх можна і треба реалізувати, зацікавивши у цьому таких самих активних мешканців нашого міста.