
Міські депутати закликають громади довоклишніх сіл об’єднатися з містом і створити велику об’єднану територіальну громаду (ОТГ). Відповідне звернення, адресоване Білокриницькій, Городищенській, Квасилівській, Обарівській, Городоцькій і Великоомелянській сільрадам, ухвалили минулого тижня на сесії Рівнеради.
Як стало відомо, це вже четверте аналогічне звернення міських обранців до сільських рад за останні три роки.
– До 2020 року об’єднання громад в Україні має завершитися, – зазначив міський голова Рівного Володимир ХОМКО. – Подивіться, все довкола міста забудовується. Там немає ні води, ні каналізації, ні доріг, – нічого абсолютно. Немає місця для будівництва якогось промислового чи соціального об’єкта. Якщо ми зараз цього не зробимо, то шкодуватимуть і ті, хто живуть у Рівному, і ті, хто живе у приміських селах. Ми раді всіх бачити разом, робити спільну справу. Але якщо мешканці приміських сіл не хочуть об’єднуватися,тонехай будують свої школи і дитсадки. От, для прикладу, Обарів забудований, а куди місцеві діти підуть? Де там музична, художня школи? Ні в одній країні немає такого, що ви тут живете, а в інший населений пункт возите дитину на навчання.
Згадав міський голова і про ініціативу Тернополя, де за навчання в дошкільних закладах чи перебування в шкільних групах продовженого дня для іногородніх встановлена оплата. Схоже нововведення планують запровадити в Києві. Невдовзі так може бути по всій Україні.
Дехто з депутатів запропонував зустрічатися і вести перемовини не лише з керівниками сільрад. Адже останні не дуже зацікавлені у таких змінах, бо побоюються втрати свої вплив і владу. А от мешканці, якщо знатимуть про переваги об’єднання, то стануть союзниками міської влади і зможуть якось вплинути на цей процес.
Заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧУК запропонував зробити презентацію того, що вдалося зробити в Рівному за останні три роки, завдяки децентралізації. На його думку, це теж стане аргументом на користь злиття громад.
Секретар Рівнеради Сергій ПАЛАДІЙЧУКрозповів, що особисто зустрічався з головами сільрад, є певний конструктив, але, зрозуміло, самі мешканці не завжди знають про переваги такого кроку. Тож у новому документі названо основні з них:
- формування єдиної мережі громадського транспорту (за законодавством, міські маршрути не можуть курсувати за його межі);
- прокладання інженерних мереж і створення генплану (будівництво доріг, комунікацій);
- доступ до міських освітніх, культурних, спортивних закладів;
- збільшення фінансових надходжень в бюджет ОТГ;
- створення перспективних планів розвитку, прихід інвестицій, нові робочі місця.
За матеріалами газети "Сім днів"