Міністерство юстиції повідомило, що запущено реєстр боржників, щодо яких відкрито виконавче провадження.
На виконання вимог Закону України «Про виконавче провадження», що набрав чинності 5 січня 2017 року, здійснено запуск Єдиного реєстру боржників. До цього реєстру вносяться дані про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно яких відкрито відповідне виконавче провадження.
Віднині відомості про боржників, які включені до Єдиного реєстру боржників, будуть відкритими та розміщуватимуться на офіційному веб-сайті Міністертсва юстиції.
Цей реєстр є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.
Згідно з чинним законодавством, виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до вказаного реєстру відомості відносно боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів.
При цьому, в Єдиному реєстрі боржників повинна міститися інформація щодо боржників, відносно яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.
Водночас, слід зазначити, що не підлягають внесенню відомості про боржників:
- які є державними органами, органами місцевого самоврядування;
- які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців;
- за рішенням немайнового характеру.
Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.
Пошук інформації через веб-сайт Єдиного реєстру здійснюється за такими реквізитами:
- прізвище, ім'я, по батькові (за його наявності), число, місяць, рік народження боржника — фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
- найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань боржника — юридичної особи.
Нагадуємо, що згідно з пунктом 12 частини 1 статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» заявнику, який звернувся із заявою про державну реєстрацію прав, що матиме наслідком відчуження майна буде відмовлено у державній реєстрації прав, якщо його внесено до Єдиного реєстру боржників.